Murat Parmakçı

PRM Finansal Danışmanlık Danışman

Murat Parmakçı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 1999-2007 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda görev yapmış, bu dönemde yatırım fonları, emeklilik fonları ve yatırım ortakları ile ilgili çeşitli düzenleme, gözetim ve denetim çalışmaları gerçekleştirmiştir.

2007-2011 yılları arasında Sinpaş GYO’da mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmış, 2007 yılında gerçekleşen halka arz sürecini yönetmiş ve takip eden dönemde muhasebe, finans, raporlama, yatırımcı ilişkileri ve mevzuata uyum konularının sorumluluğunu üstlenmiştir. 2010-2011 yılları arasında ayrıca Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nin kurucu başkanlığını yapmıştır.

2011 yılında PRM Finans’ı kuran Murat Parmakçı sermaye piyasaları konularında danışmanlık yapmaya başlamıştır. Özellikle gayrimenkul yatırım ortaklıkları, portföy yönetim şirketleri ve gayrimenkul fonları ve girişim sermayesi fonları konularına odaklı olarak, şirketlerin organizasyonu, yeniden yapılandırılması, mevzuata uyum, kurumsal yönetim, yatırımcı ilişkileri ve vergi planlaması konularında danışmanlık yapmaya devam etmektedir.

Top