Taylan Türkölmez

Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilk Şirketleri, Genel Müdür - Emeklilik Gözetim Merkezi, Yönetim Kurulu Başkanı

1969 İstanbul doğumlu olan Taylan Türkölmez, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari İlimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezundur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde yüksek lisans yapan Taylan Türkölmez, iş hayatına 1991 yılında Yapı Kredi Emeklilik’te başlamıştır. 2006 yılında finansal yönetimden sorumlu genel müdür yardımcısı olan Taylan Türkölmez, 2009 yılında aynı kurumda genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olmuştur. 2013 yılında Yapı Kredi Emeklilik’in Allianz’a satılmasının ardından Taylan Türkölmez, yeni adıyla Allianz Yaşam ve Emeklilik bünyesinde genel müdür olarak çalışmaya devam etmiştir. 2015 yılında Allianz Hayat ve Emeklilik şirketine de genel müdür olarak atanan Taylan Türkölmez, halen her iki şirketin genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Taylan Türkölmez, Emeklilik Gözetim Merkezi ve TSEV Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Türkiye Sigorta Birliği Hayat ve Emeklilik Yönetim Komitesi Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Top