Prof. Dr. Cem Kılıç

TOBB ETÜ, Milliyet Gazetesi, NTV, Öğretim Üyesi, Yazar, Yorumcu

1968 doğumludur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1989 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisans derecesini 1991 yılında, doktora derecesini 1995 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Ana Bilim Dalı’ndan almıştır.1996 – 1997 yıllarında Kanada Carleton Üniversitesi’nde “Misafir Araştırmacı” olarak bulunmuştur. Doçentlik derecesini 2002 yılında almıştır. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde 2007 yılında profesörlük unvanına yükselmiştir. Akademik araştırma alanları; Sosyal Politika, İstihdam – İşsizlik, AB Sosyal Politikaları, Sosyal Güvenlik, Ücret Yönetimi ve İnsan Kaynaklarıdır.


Gazetecilik hayatına 2010 yılında Dünya Gazetesi ile başlayan Kılıç, 2011 – 2013 yılları arasında Akşam’da, 2013 yılından bu yana da Milliyet’teki köşesinde çalışma yaşamı ile ilgili yazılarını sürdürmektedir. Ayrıca, 2010 yılından beri NTV’de “NTV’ye Sorun” programıyla izleyici karşısına çıkmaktadır.


Halen, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası Girişimcilik Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak akademik yaşama devam etmektedir.

Top