Ömer Emeç

Albaraka Türk A.Ş., Baş Ekonomist

Aydın’ın İncirliova ilçesinde dünyaya gelen Ömer, Boğaziçi Üniversitesinden Lisans derecesini ve Şehir Üniversitesinden yüksek lisansı derecesini aldıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Anabilim Dalında doktorasını tamamlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

An itibariyle doktora bitirme tezi hazırlayan Ömer’in doktora konusu, ortaklık temelli finansmanın katılım bankalarındaki uygulama yöntemleri üzerinedir. Kariyer hayatını ise Stratejist ve Ekonomist olarak sürdüren Ömer, iş hayatına öğrencilik yıllarında başlamıştır. Henüz öğrenci iken Ekopolitik Stratejik Araştırma Merkezinde 5 yıl, TMSF’de ise 1 yıl yarı zamanlı olarak çalışmıştır. Sonrasında Avea’da (Türk Telekom) Stratejist olarak 3 yıl çalışan Ömer’in araştırma, geliştirme, strateji, kurumsal performans yönetimi, uluslararası işbirlikleri alanlarında da deneyimi ve uzmanlıkları söz konusudur.

2014 Mayıs ayından beri Albaraka Türk’te çalışmakta olan Ömer, ilk iki yılı Stratejist, sonrasında ise halen Baş Ekonomist olarak görev yapmaktadır. Özellikle yeni dijital dünyanın oluşturacağı ekonomi üzerine çalışmalar sürdüren Ömer, davranışsal iktisata da ilgili duymaktadır. Sosyal alanda ise farklı sivil toplum örgütlerinde üyelikleri ve yöneticilik görevleri olan Ömer, evli ve bir çocuk babasıdır.

Top