Kemal Girginer

Finans Başkanı, Direktör - Siemens Türkiye

1996 yılında kariyerine New York, Wall Street’te dünyanın en büyük ve önde gelen yatırım şirketlerinden biri olan “Fidelity Investments” de Risk Yönetimi Bölümünde başladı. Siemens’in Finansal Hizmetler şirketine geçiş yaparak uzun yıllar Siemens’in A.B.D. pazarında büyümesine katkı sağladı. Siemens A.B.D.’nin “Emerging Leader” programını tamamlayarak, kurumsal finans odaklı araştırma, pazarlama ve strateji alanlarında yönetici olarak çeşitli sorumluluklar aldı.

2011 yılında Siemens Türkiye’nin Finans Başkanı ve Direktörü olarak Türkiye’ye döndü. Türkiye’deki finans ekibini büyüterek Siemens’in Kurumsal Hazine yönetiminin yanı sıra başta altyapı yatırımları olmak üzere Siemens’in Enerji ve Sağlık alanındaki projelerinin yurt dışı kaynaklı finansman ve yatırım danışmanlığını yönetti ve Siemens’in Türkiye’deki projelerinde Finansal Danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir.

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini, Finans ve İşletme dallarında A.B.D. New York, St. John’s Universitesi’nde tam bursla tamamlandı. Türkiye’de çeşitli konferaslarda konuşmacı olarak da faaliyet göstererek, Reel Sektör’de finansın derinleşmesine ve gelişmesine yardımcı olmaktadır

Top