İsmail Telci

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Fon Yönetim Müdürü

İsmail Telci, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı adına Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) ve Eureko Sigorta A.Ş.’nin (Achmea, Hollanda) fon yönetimi müdürlüğü görevlerini 2012 yılından itibaren yürütmektedir.

Uzmanlık alanı, hazine ve varlık yönetimidir. İlgili kurumların, finansal yatırım, likidite, risk ve aktif-pasif yönetimi süreçlerinden sorumludur.
Para ve sermaye piyasaları kariyerine 1998’de Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nde uzman yardımcısı olarak başlayan Telci, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de piyasa analisti uzman, Yapı Kredi Yatırım Ort.A.Ş.’nde portföy yönetimi müdürü ve Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş.’nde kurumsal, yurt dışı satış ve iş geliştirme yöneticisi olarak görev almıştır.

SPL Düzey 3 ve türev araçlar lisansı bulunan Telci, aynı zamanda Borsa İstanbul, pay piyasası, borçlanma araçları piyasası ve VİOP üye temsilcisi belgeleri sahibidir.

İktisat öğrenimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlayan Telci, Bilgi Üniversitesi’nden bankacılık ve finans alanında yüksek lisans derecesi almıştır.

Top