Christelle Ybanez

Sigorta Şirketleri Pazar Stratejisi ve Kıta Avrupası Varlık Sahipleri İş Kolu Başkanı - BNP Paribas Securities Services

Christelle Ybanez, BNP Paribas Securities Services’de Sigorta Şirketleri Pazar Stratejisi Başkanı’dır. Buna ek olarak, Kıta Avrupası Varlık Sahipleri (emeklilik fonları, resmi kurumlar ve sigorta) iş kolu başkanlığı görevini de yürütmektedir ve Kıta Avrupası İcra Heyeti üyesidir.

Christelle, bundan önce, Satış ve Müşteri İlişkileri ekibi için Uygulama Başkanlığı görevini yürüttü. BNP Paribas’a 2011 yılında Global Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak katıldı, BNP Paribas Securities Services’in büyük müşterilerinden birinin küresel sorumluluğunu üstlendi.

Christelle kariyerinin önemli bir kısmında Fransa dışındaydı. Bu görevinden önce 9 yıl, J.P.Morgan’da Yönetici Direktör olarak çalıştı. Burada Londra ve Lüksemburg’da portföy yönetim şirketleri iş kolunda müşteri ilişkileri ve iş geliştirme alanında çeşitli görevlerde bulundu.

J.P. Morgan’a katılmadan önce 3 yıl Paris’te Eurogroup Danışmanlık’ta çalıştı. Bu görevinde Paris, New York ve Madrid’de çeşitli stratejik girişimlere liderlik etti.

Institut Superieur de Gestion (ISG - Paris)’dan mezun olan Christelle kariyerine 1995’te BNP Paribas’da Finans departmanında başladı.

Christelle, Women’s Forum üyesidir ve 3 çocuğu vardır.

Top