Ayşegül Dicle Aydın

Heidrick & Struggles Türkiye, Kurucu ve Yönetici Ortak, World Economic Forum, Stratejik Ortak, AmCham Türkiye, ABFT Yönetim Kurulu Üyesi

Ayşegül Aydın, İnsan Kaynakları ve Liderlik Danışmanlığı şirketi Heidrick & Struggles Türkiye'nin Kurucu ve Yönetici Ortağıdır. Son 17 yıldır alanında Türkiye’nin en önde gelen operasyonunu yönetmekte ve Bankacılık, Endüstri/ Üretim, Hızlı Tüketim Malları, İlaç/Genel Sağlık, Teknoloji ve Perakende sektörlerinde Üst Düzey Yönetici Yerleştirme, Şirket Kadroları Değerlendirmesi (Asessen) ve Yönetim Kurulu Danışmanlığı projelerine imza atmaktadır.

İnsan Kaynakları Danışmanlığı alanındaki kariyerine başlamadan önce uluslararası alanda on yılın üzerinde aktif yöneticilik deneyimi edinen Aydın, McCann Erickson, Procter & Gamble, British American Tobacco ve Bali Trading Group of Companies gibi dünyanın önde gelen şirketlerinde Pazarlama ve Satış alanlarında Yönetici pozisyonlarında görev yapmıştır. Bu süreçte Türk pazarına ek olarak, Avrupa ve Latin Amerika ülkelerinde de benzer alanlarda yönetici olarak çalışmıştır.

1996’da İnsan Kaynakları sektörüne adım atan Aydın, yurt içi ve yurt dışı projelerde ortaya koyduğu başarılarından ötürü 1998 yılında Economist Intelligence Unit tarafından yapılan bir araştırmada dünyanın en iyi 200 Yönetici Araştırma Danışmanı arasına seçilen ilk ve tek Türk olmuştur.

Ayşegül Aydın 1986'da Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra 1988 yılında Michigan State Üniversitesi'nden Pazarlama ve Reklamcılık yüksek lisansını almıştır.

Aydın, AMCHAM ve Finans Kulüp’te Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, TUSIAD, ODTÜ ve MSU Mezunlar Derneği üyesidir.

Top