M. Selim Yazıcı

TEB Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür

Türk sermaye piyasasına ilk olarak 1996 yılında yatırım bankacılığı analisti olarak adım atan Yazıcı, Garanti Bankası’nda önce hazine daha sonra da yatırımcı ilişkileri bölümlerinde kariyerine devam etti. 2002 yılında TEB Grubu’na bankacılık sektörü analisti olarak geçti ve TEB’in görevlendirmesi ile bir dönem New York’ta Türk hisse senetlerinin Amerikalı kurumsal yatırımcılara pazarlanmasında çalıştı. 2006-2009 yılları arasında Londra’da Lehman Brothers, Nomura ve Unicredit gibi uluslararası kurumlarda Türk bankacılık sektörünü kıdemli analist olarak incelemeye devam etti. Türkiye’ye döndükten sonra tekrar TEB Grubu’nda uluslararası sermaye piyasalarından sorumlu yönetici olarak görevine devam etti. 2012 yılında Türkiye’de ciddi büyüme potansiyeli olduğuna inandığı portföy yönetimi sektörüne aynı grup içinde geçiş yaptı.

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Istanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan Selim Yazıcı British Council Chevening bursuyla University of Warwick’de ekonomi ve finansman yüksek lisansı yaptı. Bir dönem yine burslu olarak University of Maryland’de akademik çalışmalarına finans konusunda devam etti.

TEB Portföy Yönetimi’nde Genel Müdür olarak görevine devam etmekte ve aynı zamanda Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) başkanlığı sürdürmektedir.

Top