Barış Özistek

Netmarble EMEA, Genel Müdür

Barış Özistek, 2011 yılı başında CEO olarak katıldığı SHR Grup bünyesinde yer alan başarılı iki internet şirketinin yabancı yatırımcılara satışına liderlik etmiştir. 2013 yılından bu yana da dünyanın en büyük oyun firmalarından Netmarble’ın EMEA bölgesi CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Barış Özistek, Türkiye’nin Startup’lara destek veren lider girişim hızlandırma programı “StartersHub”ın da kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Barış Özistek, Adecco ve Bureau Veritas gibi çeşitli uluslararası firmalarda Türkiye, Hazar Denizi & MENA bölgesinden sorumlu üst düzey yönetici pozisyonlarında görev yapmıştır. Türkiye’nin tanınmış insan kaynakları firmalarından Hugent’ın da kurucu ortaklarından olup, farklı teknoloji girişimlerinin de yatırımcıları arasında yer almaktadır.

Barış Özistek, Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladığı eğitiminin ardından, Makina ve Enerji Mühendisliği üzerine yüksek lisans derecesini ve Finans ve Pazarlama dalında MBA’i yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yönetim, satış ve pazarlama alanlarında birçok eğitimin ardından, İsviçre’de IMD Business School’da İleri Liderlik Eğitimi almıştır.

Türkiye Dijital Oyun Federasyonu (TÜDOF) Başkanlığını da yapan Sn. Özistek, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olarak da halen görevini yürütmekte ve 1907 Fenerbahçe Derneği, TÜSİAD, TÜBİSAD gibi farklı sivil toplum kuruluşlarında da üyelikleri bulunmaktadır.

Top