Ersin Pamuksüzer

StartersHub, Kurucu Ortak

İsveç Linkoping Üniversitesi’nde uygulamalı Elektronik ve Teknik Fizik eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaptı ve Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği yüksek lisans derslerini tamamlayıp tezini yazmadan İsveç’e döndü. Uppsala Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yönetimi yüksek lisansı yaptı.

1980 senesinin sonlarında İsveç’te başlayan Ericsson macerasını 2002 senesinde Türkiye ve İsrail’den sorumlu Genel Müdür unvanıyla noktalamıştır. 1993 yılında kuruluşunda da rol aldığı Turkcell’de icra kurulunda görev yapmıştır. Bu yolculuk 2006’ya kadar devam etmiştir.

2002 yılında keşfettiği sıvı beslenme-arınma-detoks ve yaşam tarzı değişikliğine dair pek çok yaklaşımı iki yıl boyunca dünyanın çeşitli yerlerinde deneyimlemiştir. Bu deneyimler sonucu 2005’te The LifeCo’yu kurmuştur. Bodrum-Antalya ve Phuket’te hizmet veren The LifeCo’da hem bedensel hem de zihinsel arınmaya dair programlar uygulanmaktadır.

2011’de Başakşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğü Living-Lab projesine öncülük etmiştir. Living-Lab teknolojinin insanlarla, okullarla, şirketlerle buluştuğu bir uygulama-deneyimleme alanıdır.

2013’te girişimcilerin bir araya geldiği bir platform olan Startupbootcamp projesi sonrası deneyimlerini girişimcilerle paylaşabileceği ve onları farklı öncülerle buluşturabileceği bir platform kurmaya karar vermiş ve 2015’te StartersHub’ı MV Holding ve Gedik Yatırım ile birlikte kurmuştur. Starters Hub bugüne kadar yerli ve yabancı 42 girişime destek olmuştur. Ersin Pamuksüzer, Türkiye girişimcilik ekosistemine katkı sağlayacak projeler üretmeye devam etmektedir.

Top