Sinan Oymacı

Endüstri Yüksek Mühendisi, BHT Danışmanı, Yazar

Endüstri Yük. Müh. Sinan Oymacı, Lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans ve lisansüstü eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapmış ve Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden, Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine hazırladığı tez ile Endüstri Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. BHT Sektöründe 30 yılı aşkın süredir şirket kuruluşu, girişim sermayesi ve yatırım, iş geliştirme, servis, satış ve pazarlama yönetimi deneyimine sahiptir.

Sinan Oymacı, uzun seneler BHT sektöründe ulusal ve uluslararası şirketlerde kuruculuk ve yöneticilik yapmıştır. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında yer alarak, değişik yayın organlarında köşe yazarlığı yapmıştır. Teknoloji, bilim, gelecek, sanat ve felsefe konularına ilgi duymaktadır. Yeni girişimlere destek olmakta ve Teknolojik Yaşam Danışmanlığı yapmaktadır. Biohacking ve transhumanism özel ilgi alanıdır. İnsan ve yaşam nedir, ne olacak sorusuna yanıt ararken, insan 2.0 sürümünü araştırıyor…

IIE (Institute of Industrial Engineers), TBD (Türkiye Bilişim Derneği) üyesidir. ISOC (Internet Society) İstanbul Chapter Başkanlığı yapmıştır. İki dönem TBD İstanbul şubesi yazmanlığında ve bir dönem TBD (Türkiye Bilişim Derneği) Yönetim Kurulu üyeliğinde yer almıştır.

Haftalık bilişim sektör dergisi BT/Haber’in ilk sayısından 249. sayısına değin (beş sene) sürekli köşe yazıları yayımlanmıştır. Haftalık İnternet dergisi netyorum.com ‘u kurmuş, yönetimini üstlenmiş ve yazıları yayınlanmıştır. On beş sene süresince aylık Telepati Telekomünikasyon dergisinde köşe yazıları yayımlanmıştır. Percept.Press online yayının kurucusu ve editörüdür. Yazılarına Percept.Press’de devam etmektedir.


Top