Khalid Howladar

Acreditus Genel Müdür ve Kurucu

Khalid Howladar, Körfez ve İslami kredi piyasalarının risk, derecelendirme ve faizsiz bono finansmanı ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulmuş butik bir danışmanlık uygulaması olan Acreditus'un Genel Müdürü ve kurucusudur. Küresel bakış açısı ile alanında tanınmış bir otoritedir ve Dünya Bankası, IMF, ECB ve IIF’teki kitlelerin yanı sıra dünya çapındaki yatırımcılara da hitap etmektedir. Khalid aynı zamanda sosyal etki yatırımları için yenilikçi blockchain tabanlı fintech faizsiz bono platformu olan Blossom Finance’in Baş Stratejisti’dir.

 15 yıl boyunca Moody’s Investor’s Services Londra ve Dubai İslami Finans Küresel Başkanı ve Körfez bankacılık ekibinin başkanı olarak hizmet verdi. 60 geleneksel ve İslami bankanın portföy derecelendirmesinden sorumluydu ve Avrupa, Orta Doğu, Afrika Kredi Komitesi eş başkanıydı. Bu sorumluluklar Avrupa’da menkul kıymetleştirme ve yapılandırılmış kredi piyasalarını kapsayan üst düzey yöneticiliklerin ardından gelmiştir.

Khalid; BlackRock, Fidelity, AIG, Threadneedle, Ashmore, ECM, LIM, Goldman Sachs, JPM AM, Franklin Templeton ve BlueBay gibi paydaşlara hem bölgesel kredi piyasaları hem de İslami finans üzerine 100'ü aşkın risk bildirim raporu sağlamıştır. Araştırmaları ve görüşleri, FT, Bloomberg, Reuters, WSJ, The Economist, CNBC Arabia ve diğer medya kuruluşları tarafından sıkça alıntılanmıştır.

 Konferanslarda tutkulu ve dinamik tarzıyla Washington’daki ve Dünya Bankası, IMF, ECB, IIF, IsDB, AMF ve IILM Devlet hissedarları gibi küresel kurumlardaki üst düzey yöneticileri yakalayan son derece etkileyici bir konuşmacıdır. Hevesli bir BAE eğitim destekçisidir ve Edinburgh, Cass ve Londra Business School’da; ayrıca Abu Dabi Paris-Sorbonne ve New York Üniversiteleri’nde ders vermiştir.

 Imperial College'den Programlama lisans ve yüksek lisans dereceleri ile London Business School'dan Finans alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Top