Arda Ermut

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Başkan

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Arda Ermut, profesyonel kariyerine 2005 yılında Başbakanlıkta Medya ve Halka İlişkiler Danışmanı olarak başladı.

2007 yılında TYDTA’nın Başbakanlık himayesi altında kurulmasıyla birlikte Ajansta Proje Direktörlüğü görevini üstlendi ve çeşitli liderlik görevleriyle ilerlemeye başladı. 2010 yılında ‘Baş Proje Direktörlüğüne’ yükselmesinin akabinde Orta Doğu ve Güneydoğu Asya ile görevli takımların liderliğini de devraldı.

TYDTA Başkanlığına atanmadan önce ‘Başkan Baş Danışmanı’ ve ‘Başkan Yardımcısı’ gibi unvanlar ile görev alan Ermut, Kamu-Özel Sektör İşbirliği Daire Başkanlığı da yapmaktaydı.

TYDTA yönetiminin başına geçmesiyle birlikte Arda Ermut, 130 ülkeden 170 ulusal ve bölgesel yatırım destek ajansını kapsayan çatı kuruluş WAIPA’nın Başkanlığını da üstlenmiş oldu.

Ermut aynı zamanda havayolu şirketi SunExpress’in Yönetim Kurulu Üyesidir.

Viyana Ekonomik Forum’da Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra kendisi Türkiye Basketbol Federasyonunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Ermut’un akıcı İngilizce’si de bulunmaktadır.

Top