Tevfik Metin Ayışık

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.,Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1961 yılında doğan T. Metin Ayışık, Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme/İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Koç Holding şirketlerinden Beldesan’da başlayan Ayışık, 1987 yılından itibaren Sermaye Piyasalarında günümüze kadar sektörün önde gelen banka ve banka dışı yatırım kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görevler aldı.

Sermaye Piyasalarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanı, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan Vekilliği, Türkiye Vadeli İşlemler Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sermaye Piyasası Lisanslama ve Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Borsa Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan T. Metin Ayışık, halen Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı yapmaktadır.

2013 yılından itibaren GEDİK Yatırım’da. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmakta olan Metin Ayışık, evli ve iki çocuk babasıdır.

Top