A. Murat Özgen

İş Girişim Sermayesi, Genel Müdür

Murat Özgen, 2002 yılında katıldığı İş Girişim Sermayesi’nde 2006 yılından beri Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Murat Özgen, İş Girişim Sermayesi’nin Yatırım Komitesi üyesi olup bir çok portföy şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

Türkiye’de girişim sermayesi fonları sektörünün gelişmesinin öncülerinden olan İş Girişim Sermayesi, farklı sektörlerde orta ölçekli yatırımlar yapan bir fon olup; çoğunlukla büyüme odaklı işlemlere ve kaldıraçlı satın alma işlemlerine odaklanmaktadır. 17 yatırım ve 11 çıkış içeren güçlü geçmiş performansı ile Türkiye’de kendi segmentinde piyasa lideri konumundadır. İş Girişim Sermayesi, Türkiye Girişim Sermayesi sektöründeki derin tecrübesi sayesinde faaliyet gösterdiği sektörde öne çıkan ve rekabet avantajına sahip, yüksek büyüme potansiyeli gösteren şirketlere yatırım yapmaktadır.

Murat Özgen, İş Girişim Sermayesi’nden önce Koçbank Istanbul, Commerzbank New York ve Facility Group Inc. Atlanta’da yönetici olarak görev yapmıştır. Murat Özgen’in finans sektöründe 16 yılı girişim sermayesi alanında olmak üzere toplam 25 yılın üzerinde profesyonel tecrübesi bulunmaktadır. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Murat Özgen’in Atlanta’da bulunan Mercer Üniversitesi’nden MBA derecesi bulunmaktadır.

Top