Gary Baker, CFA

CFA Enstitüsü, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Yönetim Direktörü

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Yönetim Direktörü olan Gary Baker, EMEA ekibine bölgedeki CFA Enstitüsü paydaşlarına ve seçmenlerine ölçülebilir değer sağlaması için liderlik etmektedir. EMEA bölgesinin stratejik yönetiminden ve 40 üye toplumun yanı sıra kurumlar, üniversiteler, düzenleyiciler ve kurumsal ortaklarla olan ilişkileri güçlendirmeden sorumludur.

Baker, üyeler adına CFA Enstitüsü'nün sesini güçlendirmeyi hedeflemektedir. EMEA'da CFA Enstitüsü politika geliştirmesini desteklemek, savunuculuk çabalarının etkisini artırmak ve EMEA üyesi toplumları üye ve adaylara değer vermede desteklemekle sorumludur. Ek olarak, Baker, Finans Analistleri Dergisi, Finansın Geleceği ve Araştırma Vakfı da dahil olmak üzere CFA Enstitüsü'nün Araştırma fonksiyonları için yönetim sorumluluğuna sahiptir. Londra’da yaşamaktadır.

Baker, son 30 yıldır finansal piyasa yatırımları araştırması yapmakta ve geniş bir yelpazedeki stratejik, analitik ve yönetim rollerinde oldukça başarılı bir geçmişe sahiptir. Daha önce 20 yıl Merrill Lynch’de Yönetim Direktörlüğü ve Avrupa Hisse Stratejist Direktörlüğü gibi çeşitli global rollerde çalışmış, son olarak, Londra'da Jefferies ile Araştırma Bölüm Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Baker, kariyeri boyunca Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bölgesel ve küresel rollerde lider olmuştur.

Cambridge Üniversitesi'nden Coğrafya dalında yüksek lisans derecesine sahip ve 1997'de CFA ünvanını kazanmıştır.

Top