Z. Aysun Herges

Herges Capital Management, Yatırım Danışmanı, Emtia Alım-Satım Danışmanı (CTA)

Dr. Herges, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Matematik ve Bilgisayar Bilimlerinden lisans derecesini aldı. 1994 yılında, Londra'daki Brunel Üniversitesi'nde Uygulamalı Matematik/Nümerik Analiz alanında Master ve aynı alanda 1999’da doktora eğitimini tamamlayarak akademik hayatına devam etti.

Finans kariyerine, Almanya'nın Frankfurt şehrindeki, Citigroup Asset Management’ta (eski adı Salomon Brothers) quantitative analist olarak başladı. Dr. Herges, şirketle olan görev süresi boyunca, fixed income portföy yöneticisi olarak finansal modelleme, kurumsal firmaların portföylerinin yönetim, takip, alım-satım ve benzeri faaliyetleri gerçekleştirmiştir. 2008 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrindeki, İŞBANK’ta hazine ve muhabir banka ilişkileri bölümünde, Bankanın hazine faaliyetlerinin yürütülmesi, yine Bankanın yatırım portföyünün yönetimi ve muhabir bankalarla olan ilişkilerinin düzenlenmesi ve yönetilmesi faaliyetleriyle finans kariyerine devam etmiştir.

Dr. Herges, 2013’ten beri, Herges Capital Management’ta, Amerika’dan almış olduğu yatırım danışmanı temsilcisi lisansı (Series 65 - USA Uniform Investment Adviser License, FINRA) ve emtia alım-satım uzmanı lisanslarıyla (Series 3 - Commodity Trading Adviser License, FINRA) yatırım danışmanı ve emtia uzmanı olarak çalışmaktadır. Varlık yöneticisi pozisyonunda, yatırımcıların küresel piyasalarda çok çeşitli yatırım araçlarında, farklı ülke ve para cinsinden, emtia vadeli işlemler piyasalarından hisse senetlerine, tahvil piyasasından ETF ve Bitcoin vadeli işlemler piyasasıda dahil olmak üzere geniş bir yelpazede finansal varlıklara ve çeşitlendirilmiş yatırım perspektiftine sahip portföylerini yönetmekte ve yatırım danışmanlığı tavsiyeleri vermektedir.

Top