Nesrin İlker Peker

Ödeme Sistemleri Uzmanı, Danışman

Nesrin İlker Peker, 1991 yılında ODTÜ Matematik Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı yıl profesyonel iş hayatına İş Bankası A.Ş. Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Yazılım Uzmanı olarak işe başlamıştır. 2004 yılında Yazılım Geliştirme Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olan Peker, 2012 yılında Direktör olarak banka iştiraki Softtech A.Ş. de görevlendirilmiştir.

Yazılım Uzmanı olarak başladığı İş Bankası’nın Kartlı Ödeme Sistemleri Biriminde yöneticiliğe kadar ilerleyen 20 yıllı aşkın süreçte Bankanın tüm Kredi ve Banka Kartları Yönetimi,Üye İşyeri Yönetimi, Pos Ürünleri,  EMV Uygulamaları, Atm Uygulamaları, Online ve Offline Yönetimi kapsamındaki tüm projelerin yönetilmesi, altyapı ve yazılımlarının geliştirilmesi konularındaki çalışmaları yürütmüştür. Kartlı Ödeme Sistemlerindeki birçok inovatif projelere de öncülük etmiştir. 2004-2006 yılları arasında BKM Alt Çip Komitesinde aktif görev almıştır.

Bunlara ek olarak Softtech A.Ş.’de Satış ve Pazarlama, Satın Alma, Sözleşme Yönetimi, Ar-Ge ve Teknoloji Merkezleri, Kurumsal İlişkiler ve Proje Ofisi Birimlerinin de Yöneticiliklerini  yapmıştır.

2019 Şubat ayından itibaren Kartlı Ödeme Sistemleri konusunda mentorluk yapmakta ve danışmanlık vermektedir. Nesrin İlker Peker iyi derecede İngilizce ve orta düzey Fransızca bilmektedir, evli ve iki çocuk annesidir. 

Top