Erol Lengerli

TRangels Melek Yatırım Ağı (‘MYA’) Kurucu Ortak

Erol Lengerli, TRangels MYA kurucu ortağı, koordinatör ve kurucu yönetim kurulu üyesidir. 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. 

Uzun dönem askerlik (Asteğmenlik) görevi sonrası,1985 yılından başlayarak 18 yıl boyunca IBM Türkiye ve Amerika’da çalışmıştır. IBM Türkiye’de ağırlıklı olarak büyük bankalar, Telekom, THY gibi şirketlerin altyapılarına hizmetler vermiştir.  Amerika’da ise IBM International Technical Support Organization (‘ITSO’) Raleigh NC’da üç yıl çalışmış, bu süre içinde beş teknik kitap ( IBM Redbook ) yazmış ve IBM’in çeşitli merkezlerinde (Japonya, Çin, Malezya, Amerika, Brezilya ve Fransa gibi merkezlerde) uygulamalı yeni teknoloji eğitimleri vermiştir. 

2005 yılında KPMG Türkiye’ye IT Denetim ve Danışmanlık Bölümü’nden sorumlu ortak olarak katılmış ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 

Ayrıca, çeşitli üniversitelerde eğitim vermiştir. (Bilgi Üniversitesi Bilişim Hukuku Lisansüstü, Boğaziçi Üniversitesi (MIS), Sabancı Üniversitesi Lisansüstü ve Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (5 yıl) Öğretim Görevlisi)

Türkiye ve Amerika’da çalışırken çeşitli uluslararası başarı ödülleri  kazanmıştır. Bazıları: Üç kere ‘’IBM Teknik Çözüm Başarı Ödülü’’, ‘’IBM Networking Implementation and Integration Award’’, “Yüksek Kalite, IBM Mainframe - Network ATM/Router Integration Award’’, “IBM ITSO  Raleigh-USA” tarafından verildi.

Top