Ali Perşembe

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.

Ülkenin ilk yerel derecelendirme şirketi SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Ali Perşembe aynı zamanda yatırım ve yönetim danışmanlığı ve eğitmenliği yapmakta olup deneyimli bir Teknik Analiz, Vadeli İşlemler ve Opsiyonlar uzmanıdır.

İstanbul Robert Kolej’de lise eğitimini gördükten sonra Florida Universitesi’nden Yönetim ve Pazarlama diplomalarıyla mezun olmuştur. Londra, Cenevre ve Dubai’de çeşitli trading ve yönetim pozisyonlarında bulunduktan sonra 1985 yılında Turkiye’nin ilk Vadeli İşlemler ve Forex aracı kurumunu açmıştır.

Finans endüstrisinde gecirdiği 38 yılın verdiği deneyim ve birikimle dünyanın 21 ülke ve 29 kentinde seminer ve kurslar vermiş ve oturumlar yönetmiş olan Ali Perşembe sektörün en çok satan kitaplarından olan Teknik Analiz mi Dedin? Hadi Canım Sen de! isimli dört ciltlik serinin yanı sıra Dünya Küçük ve Paranın Kuralı isimli kitapların yazarı olup dünya finans klasiklerinden yedi kitabın da tercümesini yapıp yayınlamıştır.

Ali Perşembe, Bilgi Üniversitesi’ndeki öğretim üyeliği görevine ek olarak Milliyet ve Dünya gazetelerinde köşe yazarlığı yapmış, CNBC-e ve Ekotürk televizyon kanallarındaki popüler ve kendi türünün (finansal komedi) bir ilki olan Perşembe’nin Gelişi programını hazırlayıp sunmuştur.

Top