Ayşegül Dicle Aydın

Kurucu ve Yönetici Ortak, HEIDRICK & STRUGGLES TÜRKİYE

Ayşegül Dicle Aydın, İnsan Kaynakları ve Liderlik Danışmanlığı şirketi Heidrick & Struggles Türkiye'nin Kurucu ve Yönetici Ortağıdır. Son 17 yıldır alanında Türkiye’nin en önde gelen operasyonunu yönetmekte ve Bankacılık, Endüstri/ Üretim, Hızlı Tüketim Malları, İlaç/Genel Sağlık, Teknoloji ve Perakende sektörlerinde Üst Düzey Yönetici Yerleştirme, Şirket Kadroları Değerlendirmesi (Assessment) ve Yönetim Kurulu Danışmanlığı projelerine imza atmaktadır.

İnsan Kaynakları Danışmanlığı alanındaki kariyerine başlamadan önce uluslararası alanda on yılın üzerinde aktif yöneticilik deneyimi edinen Aydın, McCann Erickson, Procter & Gamble, British American Tobacco ve Bali Trading Group of Companies gibi dünyanın önde gelen şirketlerinde Pazarlama ve Satış alanlarında Yönetici pozisyonlarında görev yapmıştır. Bu süreçte Türk pazarına ek olarak, Avrupa ve Latin Amerika ülkelerinde de benzer alanlarda yönetici olarak çalışmıştır.

1996’da İnsan Kaynakları sektörüne adım atan Aydın, yurt içi ve yurt dışı projelerde ortaya koyduğu başarılarından ötürü 1998 yılında Economist Intelligence Unit tarafından yapılan bir araştırmada dünyanın en iyi 200 Yönetici Araştırma Danışmanı arasına seçilen ilk ve tek Türk olmuştur.

Ayşegül Dicle Aydın 1986'da Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra 1988 yılında Michigan State Üniversitesi'nden Pazarlama ve Reklamcılık yüksek lisansını almıştır.

Aydın, AMCHAM’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, TUSIAD, Yüzde 30 Kulübü, ODTÜ, MSU Mezunlar Derneği üyesidir ve Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) Danışma Kurulunda Asil Üye olarak yer almaktadır.

Top