Aslan Demir

Kuveyt Türk Strateji, İnsan Kaynakları ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Aslan Demir, Yüksek lisansını İngiltere’de Sheffield Üniversitesi’nde “Critical Elements of Strategy Implementation in Banking Sector - Bankacılık Sektöründe Strateji İcrasının Kritik Unsurları” konulu tezi ile tamamlamıştır. 

Bankacılık kariyerine 1995 yılında Kuveyt Türk Hazine Müdürlüğü’nde başlayan Aslan Demir, altı yıl süre ile Hazine Müdürlüğü’nde görev almış ve 2001-2004 tarihleri arasında Proje Yönetimi ve Kalite Müdürlüğü’nde kariyerine devam etmiştir. 

2005 yılında Proje Yönetimi ve Kalite Müdürü olarak atanmış ve 2007 yılındaki yeni yapılanma ile birlikte Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü olarak görevlendirilmiştir.  

Ekim 2012 itibarıyla Strateji, İnsan Kaynakları, Dijital Dönüşüm, Kurumsal İletişim ve Kurumsal Performans Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Demir, aynı zamanda yüzde 100 Kuveyt Türk sermayesiyle kurulan Architecht Bilişim Sistemleri ve Pazarlama Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Top