Alparslan Budak

Citibank A.Ş. Menkul Kıymet Hizmetleri Bölümü Grup Müdürü

Alparslan Budak, Citibank A.Ş. Menkul Kıymet Hizmetleri Bölümü Grup Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

1993-2001 yılları arasında Demir Yatırım'da çeşitli departmanlarda rol alan Budak, 2001-2015 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Genel Sekreter Yardımcısı, 2015-2017 yılları arasında Ekspres Yatırım'da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

 

Budak, farklı dönemlerde, Uluslararası Menkul Kıymet Birlikleri Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Gelişen Piyasalar Komitesi Başkanı; Avrasya Borsalar Federasyonu Destek Üyeler Komite Başkanı; Asya Yatırımcı Eğitimi Forumu Başkanı; Uluslararası Yatırımcı Eğitimi Forumu Başkanı ve Başkan Yardımcısı olarak çeşitli sorumluluklar üstlendi.

 

2014-2018 yılları arasında Finansal Planlama Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olan Budak, sivil toplum çalışmalarını Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilimler Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmektedir.

 

Alparslan Budak, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1996 yılında İngiltere’de University of Birmingham’dan Para, Banka ve Finans konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Finans Doktora Programına devam etmektedir.

 

Top