Selen Okay Akçalı

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi

Selen Okay Akçalı Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansı eğitimi almıştır. 


İş hayatına 2004 senesinde Koçtaş’ta Pazarlama Uzmanı olarak başlamıştır. Bu pozisyonda perakendecilik, medya planlama, satış analizi ve kurumsal sosyal sorumluluk konularında çalışmıştır. 


2007’de London School of Public Relations LSPR Strategic Communication Management Programme sertifikası almıştır.  


Aynı sene Turkcell Ticari Pazarlama bölümünü kuran ekipte yer almış, 2007-2013 yılları arasında internet tabanlı ürünler, data, katma değerli servisler ve terminal kategorilerinin yönetiminden sorumlu olmuştur. 2013-2015 yılları arasında yeni müşteri kazanımı, data, cihaz satışından sorumlu Kategori Yönetimi Bölüm Müdürü olarak görev yapmıştır.  


2016-2017 yıllarında Mentor Liderlik Gelişimi şirketinde proje yönetimi, pazarlama danışmanlığı konularında çalışmış ve Yönetim Kurulunda Kadın İnisiyatifinde Program Yöneticiliği yapmıştır.


2017 Ocak ayında Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri arasında yer almış ve aynı zamanda eğitim faaliyetlerinin sürdürüldüğü İktisadi İşletme Yöneticiliği görevini üstlenmiştir.


Evli ve 2 kız çocuk annesidir.

Top