Ayça Apak

Apak Finansal Danışmanlık, Londra, İstanbul Genel Müdürü

Etkinlik yönetimi, kurumsal iletişim, halkla ilişkiler, tanıtım ve pazarlama uzmanı olan Ayça Apak, Global Yatırım Holding'de Uluslararası Halkla İlişkiler sorumlusu iken 1998'de yaşamını Londra'ya taşımıştır.

2001 yılında 'küresel düşün, yerel davran' düsturuyla butik bir iletişim danışmanlığı olan Apak İletişim'i kurmuştur.

Şirket, ağırlıklı olarak bankacılık ve finans, ilaç ve sağlık, yapı ve inşaat, çevre ve sürdürülebilirlik sektörlerinde, başta B2B konferanslar, seminerler, profesyonel gelişim eğitimleri olmak üzere, roadshowlar, fuar organizasyonları, uluslararası basın programları ve kurumsal etkinlikleri de kapsayan geniş bir yelpazede faaliyet göstermiş ve Amerika, Avrupa, Kuzey Afrika & Orta Doğu ve Uzak Doğu’da 150’den fazla etkinliğe, yanısıra kurumsal iletişim, pazarlama iletişimi ve sosyal medya kampanyalarına imza atmıştır.

Financial Times, Reuters, Thomson Financial, IFR Dergisi, Incisive Media, Alfa Bank ve Global Yatırım Holding gibi müşterilerle çalıştığı uzun bir finans sektörü tecrübesinin ardından Ayça Apak çevre ve sürdürülebilirlik alanına kaymış, bu alanda birçok etkinliğin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenmiş, küresel gıda sisteminde 'açık kaynak' prensibini savunan bir STK'nın kuruluşunda görev almış ve çalışanların işyerinde çevreci davranış modelleri geliştirmelerini teşvik eden bir teknoloji şirketini hayata geçirmiştir.

2012'den itibaren uluslararası finans piyasalarında edindiği üst düzey ilişkileri ve teknik ekspertizi yarattığı yeni bir oluşum eliyle değerlendirme kararı almış ve Türkiye’de yatırım danışmanlığı hizmeti vermeye başlamıştır. Halen şirket birleşme ve satın alma işlemleri, capex genişletme ihtiyacı için borç ve kurumsal pay senedi eliyle finansmanı temini, tahsisli satış ve benzeri işlemlerde Türk ve gelişmekte olan ülke şirketlerine aracılık yapmakta ve finans kaynaklarına erişimlerini sağlamaktadır. Ek olarak yurt dışına açılmak isteyen Türk firmalarını yabancı stratejik ortaklara tanıştırmaktadır.

2017’de Apak Finans, Londra menşeli Aydın Dörtok ve Dörtok Consultancy ile güç birliğine gitmiş ve etki alanını Kuzey-Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Körfez ülkelerini kapsayacak şekilde genişletmiştir ve gayri menkul geliştirme, ilaç, yaşam bilimleri & tıbbi cihaz, turizm ve enerji başta olmak üzere farklı sektörlerde 10m$ ve üstü hacimlerde projeleri üstlenmektedir.

Top