Tayfun Özkan

CFO, Türk Kızılay

Tayfun Özkan, sağlam bir akademik arkaplan ve güçlü bir uluslararası network sahibi bir finans yöneticisidir. İstanbul, Amsterdam, Londra ve Lüksemburg’ta bilfiil ve ayrıca Körfez bölgesiyle yakın çalışmış ve finansın hemen her alanında 25 yıllık deneyim edinmiştir. Kariyerine Garanti BBVA Bankası’nda müfettiş olarak başlamış ve bankadaki 16 yıllık çalışma süresince sırasıyla Londra’da bir portföy yönetim şirketi kurmuş ve 2 yıl bu şirketin operasyonlar direktörü olarak çalışmış, bankanın Lüksemburg Şubesi’nde uyum (compliance) fonksiyonunu kurmuş ve 4 yıl uyum görevlisi olarak görev yapmış, son olarak da Genel Müdürlük’te proje ve satınalım finansmanı takip birimini (middle office) kurmuş ve buranın yöneticiliğini yapmıştır.

2011 yılında, (Ülker, Godiva ve United Biscuits’ın sahibi) Yıldız Holding’in özel sermaye fonu olan Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na yatırımlar direktörü olarak transfer olmuştur. 2015 yılında KFH Grubuna, KT Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kurucu genel müdürü olarak katılmıştır. KT Portföy, faaliyete geçtiği 3. yılın sonunda, Tayfun Özkan ayrılırken, 50’den fazla portföy yönetim şirketi arasında yönetilen fon büyüklüğü itibariyle 11. sıraya yükselmişti.

Halen Türk Kızılay’da Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) ve aynı zamanda Kızılay’ın portföy yönetim şirketi ve tekstil ve çadır üretim şirketi gibi iştiraklerinde yönetim kurulu üyeliği görevlerini ifa etmektedir.

Top