Yılmaz Arısoy

Yapı Kredi Yatırım, Genel Müdür Yardımcısı

Yılmaz Arısoy, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve iş hayatına 1997’de Koç Holding A.Ş.’de Finansman Grubu’nda başladı. 1999’da Koç Holding bursuyla Amerika’ya giderek Cornell Üniversitesi’nde işletme yüksek lisans eğitimini (MBA) tamamladı ve New York’ta Lehman Brothers’da kurumsal finansman üzerine tecrübe edindi. Sonrasında New York’ta UBS Investment Bank’te Yatırım Bankacılığı ve Virginia’da Capital One Bank’te Perakende Bankacılık ve Kredi Kartları alanlarında yöneticilik yaptı. 

2006 yılında Türkiyeye dönerek Koçbank ile Yapı Kredi Bankası entegrasyonunda görev aldı ve Yapı Kredi’de MIS ve İş Planlama Grubu Başkanı olarak çalıştı. 2010 yılında Yapı Kredi’nin ana hissedarı UniCredit Bankacılık Grubu’nun Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’ne expat göreve atandı ve UniCredit Bank Slovenia’da Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak çalıştı. 

2014 yılından beri Yapı Kredi Yatırım’da Mali İşler ve Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak, CFO ve COO göreviyle çalışmaktadır. 

Borsa ve Aracı Kuruluş Yöneticileri Derneği, Yatırım Profesyonelleri Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü ve 1907 Fenerbahçe Derneği üyesidir. MEF Üniversitesinde Sermaye Piyasaları dersi vermiştir. Evlidir ve bir oğlu vardır.

Top