Konca Çalkıvik

Genel Sekreter, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye)

İş yaşamına 1989'da Standard Chartered Bank, kredi operasyon bölümünde başlayan Konca Çalkıvik, 1990'da Eczacıbaşı Topluluğu'na katıldı. Eczacıbaşı Topluluğunda, Yapı Ürünleri Grubu bünyesinde 3 yıl yeni yatırımların planlanması konusunda çalıştıktan sonra VitrA Karo'nun kuruluşunda görev aldı. VitrA Karo'da, 1993-1996 arasında üretim ve satış arasındaki koordinasyonu yürüttü. 1996'da aynı kuruluşta Dışsatım Müdürü oldu. 2006'ya kadar VitrA markalı karo seramik ürünlerinin tüm dünyada satış organizasyonunu kurdu ve yönetti. 2006'da VitrA Karo'da Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. Türk seramik sektörünün dünyaya tanıtılması amacıyla Türkiye Seramik Federasyonu'na bağlı olarak kurulan Seramik Tanıtım Komitesi'nde aktif rol aldı. 2010-2012 arasında, pazarlama müdürlüğü görevini yürütürken inovasyon ve sürdürülebilir kalkınma konularına da odaklandı. Mart 2012'de İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği'nde (SKD Türkiye) Proje Yöneticisi olarak göreve başladı, iletişim ve yeni üye kazanılması ile ilgili konularda da çalıştı.

2013 Şubat ayında SKD Türkiye Genel Sekreteri olarak atanan Çalkıvik, halen bu görevini sürdürmektedir, aynı zamanda SKD Türkiye’nin kurucu üyeleri arasında yer aldığı Entegre Raporlama Türkiye Ağı (ERTA)’nın da Genel Sekreterliğini yürütmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilim ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Konca Çalkıvik çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.