Buğra Avcı

Habitat Derneği Finansal Bilinç Programı, Eğitim Koordinatörü

27 Ağustos 1993 tarihinde İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü’nde lisans öğrenimine başladı. Üniversite hayatının bir bölümünde Deggendorf Üniversitesi Uluslararası Yönetim bölümünde öğrenim gören Buğra Avcı, 2016 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret bölümünden mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi Global Pazarlama bölümünde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Üniversite hayatının başından beri gençlik çalışmaları ve sivil toplum alanında aktif oldu. İzmir’de birçok sivil toplum kuruluşu, gençlik meclisi ve üniversite kulübünde kurucu ve koordinatör olarak yer aldı. 2012-2016 yılları arasında Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun yerel ve ulusal anlamda yürüttüğü çalışmalarda İzmir delegesi olarak aktif rol aldı.

2013-2016 yılları arasında Habitat Derneği’nde finansal okuryazarlık ve finansal risk yönetimi alanlarında gönüllü eğitmenlik yaptı. 2017 yılından beri Habitat Derneği Finansal Bilinç Programı’nda çalışmaktadır.