Cahit Güvensoy

Logo Ventures Yönetici Ortağı ve Genel Müdürü

Ankara Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olan Güvensoy, çalışma hayatına 1991 senesinde, Arçelik’te, yazılım mühendisi olarak başladı. 1995’te, seri girişimcilik ve yatırımcılık sektörüne adım atarak yazılım şirketi Coretech’in kurucuları arasında yer aldı. Türkiye’de KOBİ ve perakendeciler tarafından kullanılan ilk başarılı “Hizmet Modeli ile Yazılım Kullanımı” (SaaS) çözümü olan Diva’nın yaratılmasında etkin rol oynadı. 2011 yılında Coretech’in Logo tarafından satın alınmasıyla, önce Coretech, ardından Logo e-Business ve eLogo şirketlerinde Genel Müdür olarak görev aldı. 2017 senesinden bu yana, Türkiye'nin Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kapsamındaki ilk kurumsal girişimi olan Logo Ventures’da Yönetici Ortağı ve Genel Müdürü olarak kurum içindeki görevini sürdürmektedir.

Yazılım sektöründe 30 seneye yaklaşan deneyime sahip olan Güvensoy kariyeri süresince mackolik.com, sahadan.com, sharemyfare.com, kickoffchallenge.com, compareandshare.com, markmost.com, jumpinstudent.com gibi uygulama sitelerinin kuruluşlarında da yer aldı. 2001 yılında kurulan mackolik.com, 2012’de global spor medya şirketi İngiliz Perform Group, taksi paylaşım uygulaması JumpIn.com ise kurulduktan 2 sene sonra Londralı kiralama şirketi Addison Lee tarafından satın alındı.

Web teknolojileri başta olmak üzere mobil ve SaaS ürün ve hizmetler konularındaki derin tecrübesiyle Türkiye’de öncü uygulamalara imza atan Güvensoy, pek çok yaratıcı teknoloji ve iş çözümleri geliştirildi. Girişimcilik geçmişiyle iş modeli ve şirket kuruluşunu, büyütülmesi, alım satım ve birleşmelerinde aktif rol aldı.